Gençlik ve Spor Bakanlığı Seyyah Projesi (Herşey dahil ücretsiz gezi)

İki hafta önce gezi muhabbeti yaparken arkadaşım bir adres vermişti bana tam senlik diye, Gençlik ve Spor Bakanlığının başlatmış olduğu seyyah projesine ait web sitesinin adresi…

Adresi verdikten sonra biraz inceledim, formu doldurdum ve gönderdim seçimlerde ise Bursa ve İzmir’i seçmiştim az önce aradılar bursa gezisi için, yarın 14:00’da şurada olun diye…

Yani yarın öğleden sonra bursa’ya gidiyorum, bursa ya geçen yılda gitmiştim ama çalıştığım 1 günlüğüne gitmiştim arkadaşımla birlikte… Başvuru da bulunmak için ve diğer bilgilere ulaşmak için http://www.seyyah.gsb.gov.tr/ adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Sık Sorulan Sorular

Projeye kimler katılabilir?
Projenin başlangıç tarihi olan 26 Haziran 2012 tarihi itibariyle; 14-24 yaş aralığındaki gençler projeye katılabilir. Kız ve erkek dönemleri ayrıdır.

Proje hangi tarihlerde uygulanacak?
Projemiz 26 Haziran-2 Eylül 2012 tarihleri arasında 9 dönem olarak uygulanacaktır.

Ücret alınacak mı?
Gençlerin seyahat giderleri Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Projeye katılan gençlerden kayıt, konaklama, yemek vb. her ne ad altında olursa olsun ücret alınmayacaktır. Projeye katılım tamamen ücretsizdir.

Gezi süresi ne kadar?
Gezi süresi toplam 4 gündür.

Hangi illere gidilebilir?
Adana, Adıyaman,Aksaray, Amasya, Ankara, Aydın, Bartın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Nevşehir, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon

İllerdeki gezi programının içeriği nedir?
Ev sahibi illerin kendilerine özgü programları internet sitemizde yer almaktadır.

Her ilden gidilebilecek mi?
İllerdeki genç nüfusun oranına bakılarak her ile kontenjan ayrılmıştır. Her il ve dönem için belirlenmiş bir kontenjan bulunmaktadır. Kontenjanlar, il ve dönem için yapılan başvuru sırasına göre doldurulacaktır.

Velilerden izin belgesi istenecek mi?
14-17 yaş grubu gençler için velisinin imzası olan veli izin belgesi yeterli olacaktır.

Gezi dönüşü notlarımı da aktaracağım, gezi hakkında görüşlerimi belirteceğim şimdilik bu kadar (:Bu Yazı 29 Haziran 2012/12:00 Tarihinde Tarafından Yazıldı ve 13.315 Kez Okundu.

Etiket: , , , .

Yorumlar

Yorum Ekle

* işaretli lanları doldurmak zorunludur.

İsim *

E-Mail *

Siteniz